Jak zdobywać złoto

Surowce

Limetyt - wyjątkowo piękny kryształ, którego obfite złoża znajdują się w Jaskini Południowej pod Trentis. Zręcznie oszlifowany jest jeszcze bardziej urodziwy i cenny. Kold Tizemlin za drobną opłatą z trzech kryształów zrobi jeden (limetyt niekiedy rozpada się podczas obróbki, także mniej niż trzy Tizemlin od Was nie weźmie). Darko Gnarl taki obrobiony kamień kupi bardzo chętnie za 130 sztuk złota.

Dorsze - na wyspie Murraga można łowić dorsze i przerabiać je na filety, które są stale potrzebne Emilii w Karczmie. Dobrze za nie płaci! Na wyspę można się dostać po wykonaniu zadania Murraga z rybackiej wioski "Ucieczka poza horyzont".

Pajęcze jaja - do znalezienia w Tunelach, w zachodniej niecce. Johkabal nigdy nie ma ich za wiele i kupi od Was każdą ich ilość. Pajęcze jaja są też składnikiem Mikstur leczących, także nie sprzedawajcie wszystkich!

Zioła - skomplikowana ścieżka, dzięki której można jednak uzyskać przedmioty pierwszej potrzeby - miksturki.
  • Prawoślaz - aby zdobyć to zioło należy iść cały czas na północ od Trentis traktem, za mostem skręcić na północny zachód i za zamkiem jest Przedgórze - tam rośnie prawoślaz. Teren jest jednak dosyć niebezpieczny.
  • Miętek - to zioło jest stosunkowo łatwe do zdobcia. Rośnie na łąkach wśród Wzgórz Goblinów, niedaleko od Trentis. Strzeżcie się jednak mocnych drużyn goblinów, które niejednego już wysłały do Szpitala.
  • Kozłek - rośnie na Uroczysku na północny-wschód od Trentis. Dosyć trudno go zdobyć.
Kiedy uzbieracie po 50 pęków każdego z ziół zanieście je do wiedźmy Hoberl z Bagien. Za dodatkowe 30 sztuk złota uwarzy z tego silny Wywar, który z dużym zyskiem sprzedacie u aptekarki Igi w szpitalu w Trentis.

Miksturki - Iga przygotuje dla Was tak potrzebne na dalszych etapach gry miksturki, kiedy tylko dostarczycie jej jeden Wywar, jedno pajęcze jajo oraz 50 sztuk złota. Za każdy taki zestaw dostaniecie po 20 mikstur dowolnego typu.

Oprócz tego jest mnóstwo rozrzuconych w różnych częściach świata złóż cennych substancji, których zbieranie i sprzedawanie jest dobrym źródłem złotych monet.